Stało się. Nadeszła ta mroczna chwila. Za oknem deszcz, na biurku piąta kawa z kolei. W głowie pustka. A przed Tobą 10 000 znaków do pokonania, by napisać dzieło swojego życia, czyli kolejny artykuł na bloga. Co teraz? Mam dla Ciebie skuteczne sposoby na wenę!

1.  Wyraź to muzyką!

Nie od dziś wiadomo, że muzyka nastraja. Odpowiedni gatunek muzyczny może też pobudzić Twoją kreatywność. Znajdź coś, co nastraja Ciebie i wykorzystuj to ilekroć wena będzie tylko wspomnieniem!

2. Baw się!

Kto jest najbardziej kreatywny? Odpowiedź jest oczywista: dzieci. Dlaczego? Bo są całkowicie zanurzone w tym, co robią i po prostu cieszą się tym. Spróbuj odciągnąć swoje dziecko od zabawy. Na pewno nie uda ci się od razu. Ty też zanurz się w pisaniu, a wcześniej po prostu…pokoloruj coś,pograj w coś, pośpiewaj, baw się chwilą i obudź swoją kreatywność!

3.Obserwuj i notuj!

Inspiracje możesz znaleźć wszędzie. Na spacerze, w tramwaju, podczas spotu reklamowego, podczas słuchania audycji w radiu, czy w trakcie rozmowy ze znajomymi. Staraj się być bacznym obserwatorem rzeczywistości, analizuj, przerabiaj i spisuj swoje wnioski. Kiedy następnym razem Twój umysł pochłonie czarna dziura po prostu otworzysz notes i znajdziesz wenę!

4. Ćwicz!

Teraz Ciebie zdziwię. Ćwicz, owszem, ale fizycznie! Ruch poprawia koncentrację, powoduje wydzielanie się endorfin i pobudza naszą kreatywność. Następnym razem przed pisaniem potańcz do ulubionej muzyki, wyskocz na siłownię lub zwyczajnie zrób kilka pompek i przysiadów. Just do it!

5. Wykorzystaj potęgę internetu!

Nie wiesz, o czym pisać? Sprawdź, jakie problemy ma Twoja grupa docelowa poprzez wysoko pozycjonowane zapytania w wyszukiwarce google, lub śledząc różne fora internetowe. Obejrzyj jakieś inspirujące vlogi, czy infografiki. Sprawdź, co słychać na Pintereście. Podpatrz, o czym pisze Twoja konkurencja i zastanów się, jak możesz przedstawić dany problem w zupełnie nowym świetle. Bądź na bieżąco z newsami z Twojej branży i wyrażaj swoje opinie, sugestie i przewidywania. Zapytaj swoich klientów / obserwatorów Twojego bloga / użytkowników Twojej strony O CZYM CHCIELIBY PRZECZYTAĆ. Możliwości jest wiele. Przyznaj, że Internet to rewelacyjne narzędzie do pobudzenia kreatywności!

A po szóste i najważniejsze…

Pisz! Bez względu na wenę, pogodę, nastrój, narzuconą tematykę, rozpraszacze wokół, dzień tygodnia, czy aktualną sytuację polityczną w kraju i świecie. Po prostu rób swoje, skup się, zdobądź potrzebną wiedzę i…zacznij pisać!