Dziś przedstawię Tobie kilka inspirujących nawyków ludzi sukcesu. Oni nie urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą, nie mają żadnych nadprzyrodzonych mocy, po prostu wiedzą, co jest skuteczne i nieustannie motywują się do sukcesu. Ty też możesz!

#1 Odpowiednie poranne rytuały

Początek Twojego dnia, jest jak rozgrzewka przed bieganiem długodystansowym. Jeśli myślisz, że ludzie sukcesu nie mają pokusy zostać dłużej w łóżku – jesteś w błędzie. Co możesz zrobić? Oto kilka sposobów:

Przygotuj wieczorem wszystkie potrzebne rzeczy na drugi dzień, jak spakowanie teczki, czy ubrania.

Zainwestuj w prawdziwy budzik, który położysz na drugim końcu pokoju. Słysząc drażliwy dźwięk na cały regulator,nie ma bata, po prostu musisz wstać i go wyłączyć.

Rano warto pamiętać o ruchu. To nie tylko Twoje zdrowie, ale też lepsza koncentracja i wyrzut endorfin, to Twój naturalny energetyk.

Co CODZIENNIE robi milioner Brian Tracy? Przepisuje swoje cele. Rano skup się i zapisz wszystkie niezbędne zadania na ten dzień, ale też ukierunkuj swoją uwagę na cele długoterminowe, po prostu przepisując je raz jeszcze.

Co jeszcze możesz zrobić? Poświęcić sekwencje czasu na przyjemności, typu czytanie książki, słuchanie muzyki, krótki spacer,medytacja. Wycisz swój umysł. Skup się na sobie, bo za chwilę wiele spraw i osób będzie chciało porwać Twoją uwagę.

A potem…po prostu przystąp DO DZIEŁA!

#2 Ucz się nowych rzeczy

Warren Buffett, jeden z najlepszych inwestorów na świecie i najbogatszych ludzi, codziennie poświęca 5 godzin na naukę. Masz świadomość, że jedynie godzina dziennie regularnej nauki języka obcego pozwoli Tobie na swobodną komunikację już  po około roku? Jeśli przełożymy to na codzienne zdobywanie wiedzy z Twojej branży, wyprzedzisz tych, którzy edukację zakończyli wraz z odebranym dyplomem ukończenia studiów lub szkolenia. Oczywiście będziesz miał dni, kiedy będziesz chciał zrezygnować. Przypomnij sobie wtedy, po co to robisz? Jaki jest Twój cel? Jak zmieni się Twoje życie, gdy osiągniesz tę nową umiejętność?

3 # Bądź wytrwały

Najpierw wyznacz swoje cele, zastanów się CO tak naprawdę pragniesz robić oraz osiągnąć. Następnie nie zatrzymuj się, po prostu działaj, bez względu na okoliczności i opinie innych. Któregoś dnia spełnisz swoje marzenie, osiągniesz swój cel!

Zawsze możesz podeprzeć się historią wielkich ludzi:

Ile eksperymentów wykonał  Edison zanim wynalazł żarówkę? 10000 razy! I co odpowiadał ludziom? “Nie odniosłem porażki, po prostu odkryłem 10 000 błędnych rozwiązań.”

Kogo z pracy wyrzucono za brak wyobraźni? Walt’a Disney’a!

Której aktorce agencja powiedziała, że nadaje się tylko na sekretarkę lub żonę bogatego mężczyzny? Marylin Monroe!

Autorka bestsellera o przygodach Harrego Pottera została odrzucona przez 12 wydawnictw i dopiero malutka, nic wówczas nie znacząca firma, zdecydowała się wydać jej książkę. Tak, mowa o J.K Rowling.

Michael Jordan był za niski, jak na gwiazdę koszykówki. W liceum nie chciano go widzieć w reprezentacji szkolnej drużyny, jednak Michael nie poddawał się, codziennie ćwiczył i wierzył w swoje marzenie!

 

Na koniec dzielę się z Tobą inspirującym cytatem: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”,mistrz kreacji Steve Jobs. A Ty jakie zmiany chcesz wprowadzić?